[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rafalk75
    Classic
    • 2009
    • 35

    Zamieszczone przez fajny52
    @rafalk75
    Ciekawe jakie sprężyny Ci założą mi dołożyli sprężyny wspomagające.
    No jutro będę "podglądać" co tam będą kombinować. Te sprężyny wspomagające to spręzyna w sprężynie??
    była Fabia, była Octavia O2 FL, Octavia 2 Tour Kombi (i znowu w kolorze RossoBrunello)

    Komentarz

    • fajny52
      Ambiente
      • 2008
      • 202

      Zamieszczone przez rafalk75
      Zamieszczone przez fajny52
      @rafalk75
      Ciekawe jakie sprężyny Ci założą mi dołożyli sprężyny wspomagające.
      No jutro będę "podglądać" co tam będą kombinować. Te sprężyny wspomagające to spręzyna w sprężynie??
      Tak jest to dołozona do środka dodatkowa sprężyna.

      Komentarz

      • termit886
        Rider
        • 2012
        • 261
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        Ja dzisiaj byłem na pomiarach i ku mojemu zdziwieniu pomiary im wyszły mniejsze niż mi (ASO 364 a mi 370mm). Sprawę zgłosili do SAP i czekam na odpowiedź.

        [ Dodano: Pon 11 Cze, 12 19:10 ]
        Zamieszczone przez rafalk75
        Ja będę miał wymieniane jutro. Zgłosiłem sprawę pomiaru w ASO i on dalej przekazał sprawę do SAP. Dostałem zwrotnie informację że wymienią, jednak koszt robocizny muszę ponieść we własnym zakresie. Mam zapłacić 150 zł. Jak to u was wychodziło?

        Dodatkowo poinformowano mnie że za sprężyny placi Landi Renzo a nie SAP, jeśli montowana była instalacja gazowa. Czy to prawda nie wiem, przekazuję tylko to co mi mówili w serwisie.
        Z jakiej racji masz im płącić za wymianę skoro robią to w ramach gwarncji...??? I tak apropo to pierwsze słysze żeby Landi płaciło za sprężyny...? Puścili kita żeby wyłudzić za wymianę od Ciebie kase.

        Komentarz

        • hizoku
          Ambiente
          • 2011
          • 186

          rafalk75, ja wiem z ASO, że SAP przesyła sprężyny, a ASO dostaje polecenie wymiany. Dlatego wydaję mi się, że mogą próbować przerzucić koszt wymiany na klienta albo kombinować żeby do takiej reklamacji nie doszło.
          Nie pojęte jest dla mnie, że tyle już jest przypadków wymiany i nadal się spotyka różne podejście do tematu ze strony ASO i SAP. Nie ma jasnych wspólnych reguł.
          Octavia2 Tour

          Komentarz

          • marcin1978
            Drive
            • 2012
            • 49

            A słyszał ktoś o funduszu opieki nad klientami? Bo ja załapałem się z tego czegoś na wymianę sprężyn dziś dzwoniłem ale nie wiem na co będą wymieniać bo jeszcze nic nie dostali.

            Komentarz

            • termit886
              Rider
              • 2012
              • 261
              • Octavia II (1Z3)
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Zamieszczone przez marcin1978
              A słyszał ktoś o funduszu opieki nad klientami? Bo ja załapałem się z tego czegoś na wymianę sprężyn dziś dzwoniłem ale nie wiem na co będą wymieniać bo jeszcze nic nie dostali.
              Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem,może chodziło o rzecznika praw konsumentów...??
              I co załatwiłeś ta wyminę u śliwki...?

              Komentarz

              • Maicroft
                Moderator
                S_OCP MemberModeratorr
                • 2004
                • 25757
                • Audi

                Moze tzw. dobra wola producenta czyt. psi obowiazek w tym przypadku
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                • rafalk75
                  Classic
                  • 2009
                  • 35

                  No i springi wymienione na 1K0511115BE (2 paski żółte 1 biały). Niestety próba podziału kosztów spotkała się z odmową. No cóż. Wilk może być syty i ASO też. Oby problem znowu się nie pojawił.
                  była Fabia, była Octavia O2 FL, Octavia 2 Tour Kombi (i znowu w kolorze RossoBrunello)

                  Komentarz

                  • hizoku
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 186

                    rafalk75, i jaki masz teraz pomiar na tych sprężynach? W moim liftback`u przy tych samych sprężynach nadal jest poniżej minimum
                    Octavia2 Tour

                    Komentarz

                    • rafalk75
                      Classic
                      • 2009
                      • 35

                      Niestety nie nalałem gazu i nie dokonałem pomiaru (spieszyłem się na mecz ). Jutro zatankuję to podam wyniki.

                      Pomiar podczas przerwy 385 mm - stan paliwa pół baku PB, na gazie przejechane 185 km czyli przypuszczam, że około pół baku LPG.
                      była Fabia, była Octavia O2 FL, Octavia 2 Tour Kombi (i znowu w kolorze RossoBrunello)

                      Komentarz

                      • Maicroft
                        Moderator
                        S_OCP MemberModeratorr
                        • 2004
                        • 25757
                        • Audi

                        rafalk75, No czyli dalej lipa, jak dotankujesz dwa zbiorniki to bedzie 375 w najlepszym wypadku.

                        Bylem dzis, pomiar wyszedl troche bardziej optymistyczny niz mi bo tak 375-380, ale stwierdzilem, ze pustym autem ja nigdy nie jezdze, bo w zasadzie jezdzi codziennie wozek i dwa foteliki co razem moze waza 30kg i wtedy nie ma prawa siadac az centymetr. Ma zostac wyslane zapytanie do SAP.

                        Mam teraz 1K0 511 115 BE - 1x biała, 2x żółta - PR-1JA+0YE, zasugerowałem ze wzgledu na fabryczny hak i kolo zapasowe 1 biała i pomarańczową - zobaczymy co tam ciekawego wyjdzie w sprawie, ja generalnie nie mam zamiaru popuscic, bo tym nie da sie za bardzo jezdzic, gdzie tam 675kg ladownosci :roll:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        • marek kg
                          Drive
                          • 2011
                          • 64

                          witam no i sprężyny wymienione, cala operacja trwała 2 godziny. co do sprezyn to włożyli mi 1 pasek bialy 3 zolte, wymiar z pełnym lpg i 3/4 pb 393mm wiec super po wymianie tył samochodu zachowuje sie duzo lepiej <nie dobija tak na progach i tył jest trochę twardszy.
                          co do obsługi ASO PEHAMOT to bardzo średnia pomijam fakt braku ekspresu do kawy <chyba ze ktoś lubi rozpuszczalna z plastikowego kubka>czy jakiegoś telewizora żeby jakoś zabić te 2 godziny czekania. Ogólnie zostałem potraktowany średnio . tak jak by mi zrobili wielka laskę
                          A co do płatnosci to przy mnie serwisant pytał sie kierownika kto pokrywa koszty wymiany,salon czy serwis kiero stwierdził ze salon
                          octavia 2 tour 1,6+lpg

                          Komentarz

                          • Rosomak
                            L&K
                            • 2011
                            • 1365
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez marek kg
                            co do obsługi ASO PEHAMOT to bardzo średnia pomijam fakt braku ekspresu do kawy <chyba ze ktoś lubi rozpuszczalna z plastikowego kubka>czy jakiegoś telewizora żeby jakoś zabić te 2 godziny czekania.
                            :haha:

                            To ciesz się, że Ci wymienili.
                            Zdarzają się przypadki, że te piękne salony z telewizorem, kawką i HGW z czym jeszcze olewają użytkowników O2 i nie chcą wymieniać sprężyn...
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz

                            • termit886
                              Rider
                              • 2012
                              • 261
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Ja byłem w poniedziałek i jeszcze nie dostałem odpowiedzi, ale powiedzieli że do piątku się odezwą, cierpliwie czekam, zobaczymy jaką dostanę odpowiedź.

                              Komentarz

                              • pandzik
                                RS
                                • 2011
                                • 2254
                                • Seat

                                Pomiar podczas przerwy 385 mm
                                Zapłaciłeś za taki wynik...uf. Boli.
                                Wracaj do nich z ryjem. Inaczej sie widać nie da.

                                Komentarz

                                • t_omko
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 163
                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                  Ja już śmigam 2 tygodnie na wmontowanym w ASO zestawie: nowe spreżyny BF + spreżyny progresywne i wynik oscyluje w granicach 394-400 w zależności od ilości paliwa w baku i gratów w bagażniku.
                                  Jest spora różnica w twardości - po załadowaniu tyłu samochód jedynie odrobinę się obniża poza tym sporo pewniej się go teraz prowadzi i jedynym minusem jest słabsza prezencja (moje 16" felgi wydaja się jeszcze mniejsze i zastanawiam się nad zmianą na 17").
                                  Moja OII FL Combi

                                  Komentarz

                                  • termit886
                                    Rider
                                    • 2012
                                    • 261
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Dzisiaj zadzwonili do mnie z ASO gdzie składałem reklamacje sprężyn i SAP napisała że muszą wykonać jeszcze pomiar obciążenia...Czy ktoś z Was miał takie coś robione...?? Jak się wykonuje taki pomiar i gdzie na śląsku można to zrobić...??
                                    Z góry dzięki za pomoc

                                    Komentarz

                                    • Podbiel
                                      Ambiente
                                      • 2011
                                      • 164

                                      U mnie przy pomiarze robili w aso. Ogolnie to maja taka wagę i wjeżdżają na nia i to koniec...
                                      Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                                      Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                                      Komentarz

                                      • termit886
                                        Rider
                                        • 2012
                                        • 261
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        A wiecie na czym polega i jak się odbywa wykonanie takiego pomiaru obciążenia...???? Jaki są granice pomiaru???

                                        Komentarz

                                        • gregors
                                          Drive
                                          • 2010
                                          • 95
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez termit886
                                          A wiecie na czym polega i jak się odbywa wykonanie takiego pomiaru obciążenia...???? Jaki są granice pomiaru???
                                          Witam,
                                          Ja byłem akurat przy pomiarach w swoim aucie. Akurat miałem 1/4 Pb i 2/3 LPG to auto zostało dociążone bańkami z wodą w sumie ok 50 litrów. Miało to symulować pełne zbiorniki paliwa. Po takim pomiarze miałem 36 cm. Już jestem umówiony na wymianę - tylko przepychanka kto za to ma zapłaci - bo ja nie
                                          Pozdrawiam GregorS

                                          Komentarz

                                          • termit886
                                            Rider
                                            • 2012
                                            • 261
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Zamieszczone przez gregors
                                            Zamieszczone przez termit886
                                            A wiecie na czym polega i jak się odbywa wykonanie takiego pomiaru obciążenia...???? Jaki są granice pomiaru???
                                            Witam,
                                            Ja byłem akurat przy pomiarach w swoim aucie. Akurat miałem 1/4 Pb i 2/3 LPG to auto zostało dociążone bańkami z wodą w sumie ok 50 litrów. Miało to symulować pełne zbiorniki paliwa. Po takim pomiarze miałem 36 cm. Już jestem umówiony na wymianę - tylko przepychanka kto za to ma zapłaci - bo ja nie
                                            Czyli co mam rozumieć że że oni w ASO ważą samochód z pełnymi zbiornikami paliwa...???

                                            Komentarz

                                            • marcin1978
                                              Drive
                                              • 2012
                                              • 49

                                              Jak dzwoniłem do emidy do gość mówił ze pomiar powinien być wykonany z pełnym PB i LPG +koło zapasowe jeśli jest z takim obciążeniem ważą samochód. W poniedziałek u mnie wymiana pytałem jakie sprężyny to 3 żółte 1 biała więc jest nadzieja ze będzie ok. Wbijaliście wymianę do książki i czy warto?

                                              Komentarz

                                              • termit886
                                                Rider
                                                • 2012
                                                • 261
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez marcin1978
                                                Jak dzwoniłem do emidy do gość mówił ze pomiar powinien być wykonany z pełnym PB i LPG +koło zapasowe jeśli jest z takim obciążeniem ważą samochód. W poniedziałek u mnie wymiana pytałem jakie sprężyny to 3 żółte 1 biała więc jest nadzieja ze będzie ok. Wbijaliście wymianę do książki i czy warto?
                                                To co w Sosnowcu Cię olali....?

                                                Komentarz

                                                • marcin1978
                                                  Drive
                                                  • 2012
                                                  • 49

                                                  Nie, ale robiłem konsultacje a wymiana w Sosnowcu , tylko mam problem bo SAP się odezwał ze wysłali części a od ASO dostałem info ze gwarancji nie uznali tylko z tego funduszu mają wymieniać. Nie wiem czy wpisywać wyminę do książki

                                                  Komentarz

                                                  • Rosomak
                                                    L&K
                                                    • 2011
                                                    • 1365
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez marcin1978
                                                    Wbijaliście wymianę do książki i czy warto?
                                                    Ja nie mam wpisu w książce. Jedynie ślad w kompie w serwisie i zlecenie wymiany (kopia).
                                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...